Akran Öğrenmesi

Öğrenmenin ve yeniliğin en güzel yöntemlerinden biri de birbirimizden öğrenmek. Akbank fellowship programında öğrenme çemberleriyle, peer mentorship eşleşmeleri ile Alumni ve Fellowlar birbirinden öğreniyor. Birbirini besleyen ve birbirinden beslenen bir topluluk olarak; ilgili, deneyimli veya meraklı olduğu alanda birbirimizin merakını güçlendiriyoruz. Disiplinlerarası yaklaşımlar belirsizlik içerisinde yön bulmamızı, dünyayı iyileştirmemizi kolaylaştırırken topluluktan ve birbirimizden öğreniyoruz!

Uluslararası Eğitimler

Her dönem Fellowship programının açılışında yeni dünyayı anlamak için bir simülasyon bizi bekliyor.  California University Irvine’de Atahan Işık tarafından ders olarak verilen Zero Gravity® - Innovation, Entrepreneurship & Disruption Readiness Programı Akbank Fellowship programında! Üstelik bu eğitim Akbanklı liderler için olmakla kalmayıp her dönem Fellowlara da sağlanıyor çünkü Akbank Gençlik Akademisi’nde gençler hep ayrıcalıklı!

Sosyal Girişimini Tasarla

İş dünyasının dönüşümüne odaklanırken bizim için en önemli kavramlardan biri de sosyal girişimcilik. Yeni iş modellerini keşfetmek, etkiyi birlikte yaratmak ve geleceği şekillendirmek için sosyal girişimcilik bakış açısına inanıyoruz. Akbank Fellowship programında fellowlar grup çalışması halinde mesele edindikleri konularla ilgili 6 hafta boyunca kendi sosyal girişimini tasarlıyor! Logolardan websitesine, mentörlüklerden paydaş görüşmelerine sıfırdan bire bir sosyal girişim yaratma yolculuğu Akbank Fellowship’te!

Tersine Mentorluk

Öğrenmenin ve dönüşümün  nesiller arası aktarımlar ve jenerasyonlar arası iletişim ile mümkün olabileceğini biliyoruz. Tam da bu sebeple Akbank Fellowship programında işler tersine dönüyor. Fellowlar Akbanklı liderlerin mentörü oluyor. Her dönemde Fellowlar yapıcı uyumsuzluk, sosyal etki, iş yerinde mizah, yeni nesil liderlik ve çalışma hayatı gibi çok farklı konularda birbirinden öğrenirken Akbanklı liderlere de mentörlük veriyor. Gerçekleştirdikleri birebir görüşmeleri eşliğinde ağlar kurarken, geleceğin iş yaşamını bugün birlikte şekillendiriyorlar.