Merhaba Dünya!

Tarih: 07 May 2023
Yazar: Diğdem Dökmeci

          Gençlik katılımını kendine dert edinmiş birisi olarak, uzun süredir gençleri sosyal etki yaratabilen, katma değer üretebilen ve başkalarına ilham verebilen bireyler olmaları için destekliyoruz. Çünkü bulunduğumuz çevreyi daha iyi bir yer haline getirebilmek ve değişimin öncüsü olabilmek için önce kendimizde bu gücü hissetmemiz gerek. Bunun yolu ise kişisel gelişimden geçiyor. Kişisel gelişim söz konusu olduğunda, odaklanabileceğimiz birçok farklı alan var. Güçlü ilişkiler kurmak ve kişisel bir marka geliştirmek, akademik bilgi birikimini arttırmak, yeni yetkinlikler kazanmak bunlardan bazıları.

 

          Gençlerin güçlenmiş hissetmelerinin bir başka yolu da keşfetme duygusu. Yeni yerler keşfetme ve yeni şeyler deneme fırsatımız olduğunda, kendi değişimimizi başlatabilir, güven ve dayanıklılık duygusunu geliştirebiliriz. Ayrıca başkalarıyla bağ kurmanın da harika bir yolu olabilir. Güçlü bir topluluk duygusuna sahip olmak, desteklendiğimizi ve kendimizden daha büyük bir şeye bağlı olduğumuzu hissettirebileceğinden, topluluk oluşturma, gençlerin güçlenmesinin bir başka önemli yönü. Güçlü bir topluluk duygusuna sahip olabilmek için de çeşitliliği, kapsayıcılığı ve sosyal adaleti teşvik etmek oldukça önemli. Eşitliğin öneminin farkında olmalı ve bunun için mücadele etmeye istekli olmalıyız. Bu bakış açısı çeşitlilik, kapsayıcılık ve sürdürülebilirlik unsurlarının yanı sıra yenilikçiliği ve yaratıcılığı da destekler.

 

          Okullarımızın ve iş yerlerimizin dijitalleşmesi ile beraber artık oturduğumuz odadan dünyanın bir ucundaki insanlarla beraber eğitim alıp, çalışabiliyoruz. Öyle bir noktaya geldik ki kahvaltı ederken dünyanın en iyi okullarında ders alabiliyor, her gün farklı işler için çalışıp, tek link ile evimizden dünyanın her köşesinden insanla toplantı yapabiliyoruz. Herkese ve her şeye sınırsızca ulaşabildiğimiz bu dönemde artık sadece okumak ve çalışmak tek başına yeterli değil. Günümüz dünyasında çeşitlilik ve kapsayıcılık kültürünü benimseyerek akran ve çember öğrenmesi gibi topluluklarla öğrenmenin ne kadar etkili bir yol olduğunu görüyoruz. Bireysel olarak öğrendiklerimizi gruplar ile paylaşarak ilerliyor ve güçleniyoruz.

 

          Akbank Akademi olarak gençlerle birlikte tüm bunları gerçekleştiriyoruz. Birlikte güçlenerek, çeşitlilikle ve kapsayıcılıkla, kişisel gelişim yoluyla kendimiz ve çevremiz için daha parlak bir gelecek yaratmak için çalışıyoruz. Yetkinliklere Giriş 101 Eğitimlerimizle, uzmanlık kazandıran Yetkinlik Gelişim Eğitimlerimizle ve Tamamlayıcı Programlarımızla özgünlüğü benimseyen ve deneyimleri başkalarıyla paylaşan, unutulmaz ve ilham verici bir yolculuk yaratmak için hareket ediyoruz. Eğitimlerimizi ve programlarımızı gençlikle beraber şekillendiriyor ve tasarlıyoruz. Eğlenmeyi, mutlu olmayı, duygu birlikteliğini ve beraber hareket etmeyi çok iyi biliyoruz. Hep birlikte daha iyi yarınlar için bugünü gençlerle şekillendiriyoruz.

Yorum Yazın

Bu alan zorunludur.
Bu alan zorunludur.